Експерти визначили, в якому місті України найчистіше повітря

Експерти визначили, в якому місті України найчистіше повітря
Green living concept

А також повідомили, де повітря найбрудніше

Експерти провели дослідження і повідомили, що містом з найчистішим повітрям є місто Горишні Плавні Полтавської області. Про це пише “Газета по-українськи” з посиланням на Центральну геофізичну обсерваторію імені Бориса Срезневського.

Фахівці провели дослідження стану повітря в 39 містах України, в яких визначали вміст 22 забруднюючих речовин.

Так, за даними науковців, містами з найбруднішим повітрям стали Маріуполь Донецької області, Одеса, Луцьк, Дніпро, Київ, Миколаїв, Кривий Ріг Дніпропетровської області та Запоріжжя.

Серед міст, в яких найчистіше повітря, на першому місці опинилося місто Горишні Плавні Полтавської області. За ним йде Ізмаїл Одеської області, Чернівці і Харків.

Як повідомили експерти, ситуація мало змінилася порівняно з результатами минулого року. Вони стверджують, що найбільше повітря забруднюють застаріле або зношене промислове обладнання, а також дим після спалювання трави.

“Шкідливі речовини потрапляють в повітря з-за зношеного або застарілого промислового обладнання. Поки забруднюючі частинки не осядуть на землю, їх постійно будуть фіксувати в повітрі. Також його забруднює дим після спалювання листя чи трави. Зараз усюди впроваджуються новітні технології очищення викидів. Але багато підприємств не використовують. Працюють, як і раніше”, – пояснив ситуацію викладач кафедри екології Черкаського національного університету Олександр Коробко